YENİ HAMLE KOLEJİ’NDEN SANATA DAİR GÜZEL HAMLE

Özel Malatya Yeni Hamle Koleji ve Olimpiyat Okulları öğrencilerinin bir yıl boyunca resim atölyelerinde hazırladıkları çalışmalar 3 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen sergiyle görücüye çıktı.

Sergi açılışında; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet ÇINAR, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan GENCAY, TRT Spor Spikeri Alp PEHLİVAN, Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Polat KAYA ve Olimpiyat Okulları Müdürü Özcan KARADAĞ kurdeleyi keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Açılış sonrası bir konuşma yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Mehmet ÇINAR “Bugün bereketli bir gün oldu açılıştan açılışa geçiyoruz ama hiç yorulmadık. Böylesine muazzam bir sergiyi açmak bizleri çok sevindirdi. Bu güzel sergiye emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize çok teşekkür ediyoruz. Hepsinin eline emeğine sağlık.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sergi açılışına katılan TRT Spor Spikeri Alp PEHLİVAN ise “Ben spor spikeriyim ama sanatın eğitimin olduğu her yerde bulunmaktan gurur duyuyorum. Böylesine etkileyici çalışmaları bu yaş gurubundaki çocuklarımızın yapmış olması beni çok etkiledi. Yeni Hamle Eğitim Kurumları bizleri hangi iş için ne zaman davet ederlerse seve seve geliriz. Burada olmak benim için çok keyifli.” diye konuşurken düzenlenen sergi çalışması ile ilgili bir değerlendirme yapan Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Polat KAYA “Bizler eğitimin çok yönlü ve farklı boyutlarının olduğuna inanan bir kurumuz. Öğrencilerimiz akademik benlik kazanırken, kabiliyet ve yetenekleri doğrultusunda spora, sanata ve müziğe yönlendirilmektedir. Bu sergi bizim her yıl düzenlediğimiz ve düzenlerken de öğrencilerimizle gurur duyduğumuz, öz verili bir çalışmanın ürünüdür. Bu çalışmayı titizlikle yürüten Yeni Hamle Koleji’mizin değerli resim öğretmeni Nezahat Yiğithan’a çok teşekkür ediyorum. Onun gayretleri sonucunda öğrencilerimizin yaptığı yağlı boya tabloları, seramik ve ahşap boyamaları gerçekten göz kamaştırıcı. Bizler bu sergiyi her yıl heyecanla bekliyoruz. Verilen emeklerin sonucunda böylesine güzel çalışmaların ortaya çıkması bizleri son derece mutlu ediyor. Bir kez daha bu çalışmada emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, tüm Malatyalı hem şehirlerimizi sergimizi gezmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

3 Mayıs Cuma günü açılan resim sergisi 4 ve 5 Mayıs günlerinde de gezilebilecek