Yeni Hamle Koleji Bahar Şenliği

Yeni Hamle Koleji Eğitim Kurumu; her yılın Mayıs ayında düzenlediği “Geleneksel Bahar Şenliği” etkinliğini, bu yılda sürdürdü. 


Havaların ısınmasıyla düzenlenen “Geleneksel Bahar Şenliği” etkinliği, Pınarbaşı Mesire alanında yapıldı. Etkinliğe; öğretmenler, öğrenciler, idareciler, aileler ve kurum çalışanları katıldı.   Yoğun  katılımın sağlandığı
 “Geleneksel Bahar Şenliği” etkinliği, piknik  alanında tüm gün öğrencilerin; çuval yarışı, halat çekme, ip atlama, kaşıkla yumurta taşıma, uçurtma ve doğa yürüyüşü, bilek güreşi, futbol, voleybol ve mangal  gibi sayısız eğlenceli aktiviteleri ile devam etti. 


Yeni Hamle Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ahmet Polat KAYA, etkinlik ile ilgili olarak; Geleneksel Bahar Şenliği etkinliklerimizi her yıl olduğu gibi bu yıl’da gerçekleştiriyor olmaktan son derece mutluyuz. Bildiğimiz üzere geçen yıl Dünya genelinde  yaşanan küresel salgın Covid-19 pandemisi sosyal yaşantımızı ve çocuklarımızın eğitim hayatını maalesef kötü etkiledi. Bu nedenle geleneksel ve sosyal hiçbir aktivitemizi gerçekleştiremedik. Şükürler olsun ki bu zorlu süreçten kademeli de olsa kurtulduk ve bu sürecin vermiş olduğu bir takım aksaklıkları telafi etmeye kurumumuz idarecileri ve öğretmenleri olarak gayret ediyoruz. Havaların ısınmasıyla da bugün burada Öğrencilerimizin de moral ve motivasyonuna destek sağlamak amacıyla  hep birlikte  güzel  etkinlik gerçekleştirdik. Yoğun katılım sağlayan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelerimize, idarecilerimize ve kurum çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.”diye  konuştu.