YENİ HAMLE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ve REHBERLİK


Yeni Hamle Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi olarak, kendini tanıyan, çevresindeki olanakların farkında, karşılaştığı güçlükleri sorun haline dönüştürmeden çözebilen ve doğru kararlar vererek özünü gerçekleştiren, iletişim becerilerine sahip, mutlu, sağlıklı ve yaratıcı bireyler yetiştirebilmeyi, sistematik ve profesyonel bir yardım hizmeti ile amaçlıyor.

 

 Bu doğrultuda gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışıyla hareket eden Yeni Hamle Koleji Rehberlik Servisi olarak deneyimli kadromuzla öğrencilerin ihtiyaçlarını ve yaş özelliklerini dikkate alarak bireysel görüşmeler, grup çalışmaları, ihtiyaca yönelik test ve envanterler, yerleştirme sınavları  hakkında bilgilendirme, meslek ve kariyer danışmanlığı yapmaktayız. Öğrencileri okula alıştırma (oryantasyon), onları tanıma-izleme çalışmalarını ve psikolojik danışma ve koruyucu bilgilendirme; sadece öğrenciyle değil, aynı zamanda öğretmen, idareci ve velilerle de iletişim halinde olarak  çalışmalarımızı  sürdürmekte ve çalışmalarımızda  gelişmiş rehberlik modellerinden yararlanmaktayız.

 

 

YENİ HAMLE KOLEJİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİ OLARAK;

Öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticiler ile her zaman işbirliği içinde olup, öğrencilerin gelişimleri için gerekli olan en iyi şartları yaratıyoruz. Öğrencilerin kendileri için en yararlı olanı seçmelerine yardımcı  olmak ve yeni yetişen nesli yaşama en doğru biçimde hazırlayarak kendilerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyoruz. Her öğrencinin  randevu usulü ile olan  bireysel görüşme saatinde kendini gerçekleştirmesini destekliyoruz.

YENİ HAMLE KOLEJİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK SERVİSİ;

u Öğrencileri oryantasyon sürecinden mezun oldukları  döneme kadar izler.

u İlgi ve yeteneklerini, uygun alanlara yönlendirmelerine rehberlik eder.

u Olası sorunların üstesinden gelmeleri için gerekli desteği sunar.

u Bir üst eğitim kurumu ve gelecekte seçeceği meslekler hakkında bilgi sahibi olma sürecine rehberlik eder.

u Tüm bunları; okul idaresi, öğretmenler, veli, öğrenci ve gerekli durumlarda farklı paydaşların yer alacağı ekiple iş birliği içerisinde yapar.

u Önleyici rehberlik kapsamında velilere yönelik etkinlikler düzenler.

u Öğrencilere ve velilere yönelik eğitsel, kişisel ve mesleki rehberlik çerçevesinde bireysel görüşmeler veya grupla rehberlik çalışmaları yürütür.

u Randevu  usulü ile her öğrenciyle ayda en az 3  kere bireysel görüşme sağlar.

 

 

 

 

Paylaş